Title
Shqip  |  Македонски

ИРФА Ролодер

ИРФА Ролодер – Европско искуство во служба на граѓаните

Фабрикаta за производство на врати и прозорци ИРФА Ролодер е основана на 20 септември 2001 година и е една од првите приватни компании во Македонија.

Сопственикот на компанијата го претставува своето искуство од Швајцарија во фабриките во Македонија, Косово и Албанија. ИРФА Ролодер започна со 5 вработени и сега брои вкупно 24 вработени, со тоа се нарекува вистинска фабрика за производство.

ИРФА Ролодер е специјализирана во производство и монтажа на автоматски гаражни врати и индустриски порти со механизам (мотор) од страна на германските фирми "Аперто", "Бекер" и од италијанскате "Нице".

ИРФА Ролодер е специјализирана за производство и монтажа на врати и прозорци на куќите и разни згради од ПВЦ пластика и алуминиум. Пластика се произведува од познатиот австриски бренд "Рехау”.

ИРФА Ролодер е специјализирана за производство и монтажа на структурални и полу-структурални фасади со користење на производи од светски реномираните фирми како што се "Профико", Алумил" и др.

Со долго искуство, оваа компанија им понудила квалитетни и светски споредливи производи на клиентиве и се проширило со големи и сигурни чекори . Во 2004 година компанијата ги прошири своите активности во Косово (Феризај и Гнилане) и во брза иднина нејзините подружници се очекуваат да се отворат и во Албанија.
 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.